כרגע לא ניתן להזמין לחג עקב עומס 🌸

פסח שמח 🥂 לא נוכל להתחייב על זמני המשלוחים – אנחנו בדרך ❤

4 סיבות שבגללן הפרחים שלכם חיים פחות בקיץ…

במזג אויר החם בארצנו (ולא רק בקיץ!), הפרחים שלנו זקוקים לטיפול מסור.הטמפרטורה האופטימלית למרבית הפרחים היא סביב 4 מעלות.

כבר בטמפ׳ של 22 מעלות הפרחים יכולים לצנוח מהר יותר ואני לא רוצה לספר לכם מה קורה לפרח שעומד לאורך זמן בטמפ׳ של 30 מעלות, כי זה יהיה מאוד עצוב.

למעשה, ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר כך תהליך הפריחה ומהירות הפריחה מואצים בצורה טבעית וזה מקצר באופן משמעותי את אורך חיי הפרחים. אני בטוחה שלא פעם עלתה בכם התהייה מה תוכלו לעשות כדי לעזור לפרחים לשגשג בשגרה ולצלוח גם את גלי החום שתוקפים אותנו מידי שנה.

בהחלט יש מה לעשות! הנה 4 סיבות אפשריות לכך שהפרחים שלכם חיים פחות, ופתרונות.

1. מעט מידי מים

ככל שהטמפרטורות גבוהות יותר כך באופן טבעי הפרחים שותים יותר והמים מתאדים מהר יותר. לכן, זה לא נדיר לראות בחודשים חמים שהואזה מתרוקנת ממים דיי במהירות. חשוב לשים לב למראה הפרחים, אם הם נראים יבשים זה סימן להוסיף להם מים. ככלל, דאגו שתמיד האגרטל יהיה מלא מים רעננים כשליש מנפחו.

2. מים מלוכלכים וקרים

גם בקיץ וגם בחורף – להחליף מים בתדירות גבוהה יותר (כל יום – יומיים) זה חשוב. כולנו יודעים שחשוב להחליף מים לפרחים. למה? כדי למנוע הצטברות של חיידקים ורקבון.

בקיץ, מזג אויר החם בחוץ גורם להתאדות של המים מהואזה ובנוסף לגדילה מהירה יותר של חיידקים שמקצרים את חיי הפרח – לכן יש להעלות את תדירות החלפת המים בכלי. טיפ נוסף לחודשי הקיץ החמים – להשתמש במים פושרים.

כן כן, אני יודעת שלא זה מה שציפיתם לקרוא כי ההגיון אומר קיץ חם מים קרים… אך מים פושרים, סביב 30 מעלות מכילים פחות חמצן מה שמפחית את צמיחת החיידקים באחוזים גבוהים מאוד!!!

3. מיקום שמשי

כל אוהבי הקיץ, זכרו שמה שטוב לכם לא בהכרח טוב לפרחים שלכם הפרחים מעדיפים לחיות במקום מוצל וקריר. גם בקיץ וגם בחורף.כשחם, הלחות והנוזלים שהפרחים ספגו בעלים ובעלי הכותרת מתאדה מהר מאוד וכאשר הם ממוקמים במקום שמשי הם יתייבשו ויישרפו במהרה. אז למקום את הזר תחת שמש ישירה זה מסוכן לו ומבאס לנו.

חשוב להיות מודעים למיקום בחלל שבחרתם לפרחים שלכם וזה מוביל אותי לנקודה האחרונה…

4. שינויי טמפרטורה קיצוניים

פרחים מחפשים יציבות.יהיה להם הרבה יותר טוב אם הם לא יהיו נתונים לטמפרטורות שמשתנות באופן קיצוני. מה זה אומר?…באותה מידה ששמש ישירה לא טובה, כך גם קרבה למזגן או חלון שדרכו עלולה להכנס רוח חזקה – היא לא טובה. הניחו את הפרחים במקום מוגן, הרחק ממיזוג אויר ישיר והרחק משמש ישירה. מקום מוצל, קריר עד כמה שאפשר.

בהצלחה! 

עוד מהבלוג:

שמירה על אורך חיי הזר – כמה טיפים שווים במיוחד

זמן קריאה: 2 דקות

למה זר כלה עולה יותר מזר רגיל? (רמז: לא, זה לא בגלל המילה "כלה")

זמן קריאה: 2 דקות

איך תאמצו את טרנד הפרחים היבשים

זמן קריאה: 3 דקות

אחרי שתקראו את זה לא תהיו מסוגלים לא לקטום את הפרחים שלכם ;)

זמן קריאה: < 1 דקה